" />היתרים לאוהלי יורט או כל מבנה ארעי אחר במושב - כפר שמואל
כפר שמואל

היתרים לאוהלי יורט או כל מבנה ארעי אחר במושב

לאחרונה אנו מקבלים פניות רבות מתושבים הרוצים לברר האם צריך לקבל אישורים בכדי להעמיד אוהל יורט בחצר, החלטנו לתת תשובה מפורטת לכל התושבים בצורה מרוכזת ולכן הזמנו את סטיבן הבעלים והמייסד של חברת יורט ישראל שמוכרת בארץ יורטים להרכבה עצמית.

היתרים ליורט או כל מבנה ארעי אחר בכפר שמואל

ובכן הסיבה שכל כך הרבה אנשים החלו לברר בשנים האחרונות על אוהלי יורט בחצר היא שגם הם נחשפו ליתרונות הרבים של המבנה הארעי שנקרא יורט, הוא מדהים מבפנים, יש בו חלל גדול שמאפשר לעשות מחיצות, חדרים, מטבח, חדר מקלחת/ שירותים ועוד… הוא עמיד בפני חום וקור בזכות שכבת בידוד אמצעית, הוא עמיד בפני מים בזכות שכבת PVC ושכבה אטומה בפני מים, יש לו דלת עם צילינדר, יש לו ונטה שדואגת להוציא את האוויר מחלל המבנה ולהכניס חדש כל הזמן ועוד יתרונות רבים אחרים….

אך היורט גורם לרבים לטעות ולחשוב שכיוון ושמו מתחיל במילה "אוהל" הרי שהוא לא מבנה ארעי ויהיה ניתן להעמיד אותו בכל מקום שרק רוצים בלי לקבל אישורים והיתרים מתאימים מהמועצה, המנהל או כל רשות אחרת שאחראית על אישורי הבנייה באזור.

יורט הוא לא באמת אוהל, הוא מבנה ארעי לכל דבר…. יש לו קונסטרוקציה שלא תבייש אף מבנה ארעי אחר והוא מיועד למגורים כך שהרשויות בישראל וגם אלו שאחראיות על כפר שמואל רואות בו מבנה ארעי לכל דבר ועניין ובדיוק בעקבות כף יש לדאוג לו לאישורים המתאימים לפי דרישות הבנייה באזור המדובר.

לגבי כפר שמואל בפרט אין אנו יודעים לספק לכם את המידע המדויק לאישורים הנחוצים, יש לגשת למועצה האזורית גזר, לפנות למחלקת תכנון ובנייה ולבקש לדעת את האישורים הנחוצים להעמדת אוהל יורט בחצר הבית בכפר שמואל.